Света Литургија у насељу Острожац

 

У недјељу 01.09.2019.г. у насељу Острожац код Јабланице, у обновљеној капели на сеоском гробљу, служена је Света Литургија. Свету Литургију  је служио парох коњички протојереј-ставрофор  Милан Бужанин, а након Св.Литургије преломљен је славски колач и  служен је парастос за све упокојене становнике овог села. Овом сабору, који се одржава сваке године у Недјељу по празнику Успења Пресвете Богородице, присуствовало је око педесет  пријератних становника овог села, Јабланице и Коњица, а након Св.Литургије приређена је трпеза љубави за све присутне.

 

 

 

eparhija-zahumskohercegovacka.com

 

About admin

Check Also

Foto ‚‚Ostrožac″

/Lajkujte našu Facebook stranicu Srbi Iz Konjica ,  da budete u toku sa najnovijim objavama sa …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *