Обиљежене 33 године од страдања 383 српске жртве у Коњицу (ФОТО/ВИДЕО)

 

У Гацку је, поводом 33 године прве српске жртве у Коњицу, служен помен за 383 страдалих Срба, међу њима 167 бораца.

Након стравичног страдања, убијања и мучења цијелих породица, мали број починилаца ратних зличина је пресуђен, још тринаест предмета је активно.

Обиљежавање Дана страдања Срба из Коњица

Обиљежавање Дана страдања Срба из Коњица

Послије рата и одбрањене територије, Дејтонским споразумом одбрањена територија је припала Федерацији БиХ.

 

Коњичани данас живе на свим континентима, а у региону их највише има у Вишеграду, Гацку, Требињу, бијељини, Србији и Црној Гори.

Послије помена, представници удружења проистеклих из Одбрамбено отаџбинског рата, локалних заједница, породица страдалих бораца и цивила положили су цвијеће и вијенце за заједнички споменик свим страдалим Коњичанима.

Обиљежавање Дана страдања Срба из Коњица

Обиљежавање Дана страдања Срба из Коњица
РТРС

About admin

Check Also

У најави : Удружење Kоњичана Републике Српске организује Хуманитарно дружење, 24.07.2026.године

  Драги пријатељи, најављујемо одржавање 14. Хуманитарног дружења у организацији Удружења Kоњичана Републике Српске….24.07.2026.године.. Детаљнији …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *